tel: +48 61 87 30 835     biuro@pro-mar.com.pl     mapa dojazdu >>

O Nas

 

Historia firmy PRO-MAR S.A. sięga do połowy lat 90-tych. Wówczas to, Pan Mariusz Jędrzej Święs, obecny Prezes spółki i jej główny akcjonariusz, posiadając wieloletnie doświadczenie w handlu wyrobami hutniczymi, podjął decyzję o przekształceniu dobrze prosperującej działalności handlowej w działalność o charakterze produkcyjnym. Szybki rozwój firmy PPHU PRO-MAR S.C. oraz stale umacniająca się jej pozycja na rynku pozwoliły w roku 2001 na przekształcenia firmy rodzinnej w spółkę akcyjną. Od tego momentu działalność spółki PRO-MAR S.A. cechuje pasmo dynamicznego i nieprzerwanego wzrostu oraz sukcesu. Firma efektywnie wdraża plany rozwoju oraz efektywnie realizuje kolejne inwestycje produktowe i technologiczne. W ramach tych planów obecnie realizowana jest budowa hali wykańczalni, która pozwoli naszej firmie znacząco podnieść jakość oraz stopień przetworzenia produktów gotowych. Oprócz zakładu produkcyjnego w Poznaniu, Spółka posiada również centrum dystrybucyjno-magazynowe w Tarnowskich Górach, a obecny zakres działalności firmy obejmuje m.in.:

PRODUKCJĘ STALI ŁUSZCZONEJ W PRĘTACH I KRĘGACH (własna łuszczarnia)
PRODUKCJĘ STALI CIĄGNIONEJ W PRĘTACH I KRĘGACH (własna ciągarnia)
PRODUKCJĘ ODKUWEK SWOBODNIE KUTYCH (własna kuźnia)
ZAKUP, MAGAZYNOWANIE I HANDEL MATERIAŁAMI HUTNICZYMI
ORAZ KUZIENNYMI (z produkcji krajowej, UE oraz innej)
USŁUGI w zakresie łuszczenia, ciągnienia, kucia swobodnego stali oraz cięcia gazowo-plazmowego do wysokości h=300 mm

W tych dziedzinach jesteśmy jednym z liderów na polskim rynku oferując wyroby o najwyższych parametrach jakościowych, wysokiej dokładności wykonania oraz 100% rozpoznawalności produktowej (nawet po 20 latach) !

Od roku 2006 PRO-MAR S.A. jest członkiem prestiżowej Sieci Współpracy Sektora Badawczo-Rozwojowego i Przedsiębiorstw w Dziedzinie Obróbki Plastycznej – instytucji działającej przy Zakładzie Obróbki Plastycznej, Instytutu Technologii Materiałów Politechniki Poznańskiej, która została powołana do wspierania i współfinansowania ze środków unijnych i budżetowych innowacyjnych działań wdrażanych przez liderów branży. PRO-MAR S.A. od wielu lat jest też laureatem prestiżowych nagród i wyróżnień w dziedzinie zarządzania, rozwoju oraz osiąganych wyników biznesowych (Gazela Biznesu, Złoty Certyfikat Rzetelności, Złoty Płatnik, Wielkopolska Jakość, Gepard Biznesu, Poznański Lider Przedsiębiorczości), a od 2004 roku także bardzo dobrze ocenianym partnerem firmy EulerHermes – posiadającym wysoki rating kondycji finansowej oraz nieskazitelną moralność płatniczą.

Od początku swojego istnienia firma PRO-MAR S.A. prowadzi efektywną politykę jakościową, stawiając sobie wysoką jakość produktów i usług, ciągłe szkolenie pracowników oraz zadowolenie Klienta za cele priorytetowe. Efektem tego są liczne certyfikaty i dopuszczenia branżowe świadczące o wysokim poziomie profesjonalizmu i jakości oferowanych przez PRO-MAR S.A. produktów i usług (ISO 9001:2015 dla produkcji prętów łuszczonych, ciągnionych oraz odkuwek oraz certyfikaty TUV i UDT). Ponadto, nasza Spółka może się poszczycić doskonale wyszkoloną i dobraną kadrą pracowniczą, która gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług oraz profesjonalną obsługę nawet najbardziej wymagającego Klienta.