tel: +48 61 87 30 835     biuro@pro-mar.com.pl     mapa dojazdu >>

Uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjno-magazynowej w Pro-Mar S.A.

grudnia 15, 2017

Miło jest nam poinformować, iż 22 grudnia br. nastąpiło uroczyste oddanie do komercyjnego użytkowania nowej hali produkcyjno-magazynowej w firmie Pro-Mar S.A., której budowę realizowaliśmy w przeciągu ostatnich 2 lat. Uroczystość ta zbiegła się w czasie i została połączona z tradycyjnym spotkaniem opłatkowym wszystkich Pracowników firmy oraz zaproszonych gości i partnerów biznesowych z okazji Świąt Bożego Narodzenia..
Ten nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 1,5 tysięcy metrów kwadratowych, oprócz części produkcyjnej, dysponuje również częścią magazynową, parkingiem na 10 miejsc postojowych dla samochodów ciężarowych oraz placem rozładunkowym mogącym pomieści 2 tys. ton stali. Inwestycja ta objęła również swoim zakresem modernizację istniejącej infrastruktury drogowej na terenie zakładu oraz wyposażenia hali w nowy park maszynowy zwiększający możliwości produkcyjne Spółki.
Oddanie nowowybudowanej hali do użytkowania stwarza zupełnie nowe perspektywy dla rozwoju Spółki. Obiekt wyposażony został w trzy suwnice pomostowe dla samochodów przejeżdżających przez skład, co pozwoli na sprawną realizację procesów obróbki mechanicznej oraz związanej z nią kompletacją zamówień. W hali zamontowany został także zmodernizowany lub nowy park maszynowy – m.in.. nowe ciągarki bębnowe do drutu oraz kombajny ciągarnicze, które pozwolą na znaczące zwiększenie mocy i zakresów produkcyjnych. W nowej hali znalazło się też miejsce na posadowienie i uruchomienie nowej linii do oczyszczania materiałów wsadowych zawierającej nowoczesną oczyszczarkę śrutową służącą do mechanicznego oczyszczania powierzchni prętów i walcówek. Metoda ta polega na usuwaniu zgorzeliny z powierzchni prętów i drutów za pomocą śrutu staliwnego miotanego przez turbiny z dużą siłą wewnątrz urządzenia, co skutecznie pozwoli Spółce zwiększyć przepustowość procesu produkcyjnego, który stanowił do tej pory wrażliwy etap warunkujący wysokość dostępnych mocy przerobowych oraz terminy realizacji zamówień. Inwestycje te pozwolą PRO-MAR S.A. na poszerzenie asortymentu, a także pomogą ograniczyć koszty wytwarzania produktu, co powinno się przełożyć na możliwość zaoferowania Klientom jeszcze korzystniejszych cen sprzedaży wyrobów gotowych dla prętów ciągnionych i drutów ciągnionych w kręgu. Już w roku 2018 planowane jest znaczące zwiększenie produkcji prętów ciągnionych dostępnych nie tylko na zamówienie, ale i z magazynu, a także prętów walcowanych w gatunkach ciśnieniowych (P355NH/P355QH/P420NH).

<<powrot do aktualności